Závoj, alebo radšej bez?

Závoj, alebo radšej bez?

Na skúškach šiat sa nás často pýtate na závoj. Čo si o ňom myslíme, či áno, alebo nie, či sa ešte vôbec závoje nosia a či sú moderné. Samozrejme, že áno! Závoj dodá vám a vášmu celkovému svadobnému looku úplne iný šmrnc. Je len na vás, aký závoj sa vám páči, či aký sa vám hodí k svadobným šatám.

Dlhý katedrálový závoj

Aktuálne je tento druh závojov najobľúbenejší a najmodernejší. Reč je o dlhom jednovrstvovom závoji, ktorý ťaháte za sebou ako vlečku. Pôsobia honosne a luxusne. Krásne vyniknú na svadbe v kostole, alebo na zámku. Kedysi takéto závoje nosili len ženy z vysokých vrstiev, no dnes si ho môže dovoliť naozaj každá žena. Krásne ukáže, ak je oblemovaný čipkou najmä na spodnej časti, ktorú ťaháte za sebou. Ak majú šaty vlečku, taktiež veľmi pekne ukáže, ak je závoj ešte o trošku dlhší.

Čipky, kamienky a perličky

Dnes existuje nespočetné množstvo druhov závojov, aj v našom svadobnom salóne Prime máme na výber z obrovského množstva. Je len na vás, aký si vyberiete. Nosia sa zdobené, ale jednoduché čisté, ktoré krásne doplnia zdobenejšie šaty. Ak sú šaty plné čipiek, flitrov, alebo sú inak výrazné odporúčali by sme jednoduchý čistý závoj, aby toho nebolo už príliš veľa. Samozrejme sa závoj dá aj doladiť ku konkrétnym svadobným šatám. Napríklad, ak máte čistú saténovú sukňu a čipkový top, môže k tomu vyzerať super aj čipkový závoj, je však dôležité aby ste zvolila správnu čipku na závoji, aby pekne ladila s tou čo máte na šatách. V našom salóne nájdete závoje s čipkou, ale aj bez, s perličkami, kamienkami, alebo jemným lemom a samozrejme aj v rôznych dĺžkach.

Krásny doplnok na fotenie

So závojom sa dajú vytvoriť naozaj krásne umelecké fotografie. Na internete ich nájdete mnoho na inšpiráciu, ako závoj zakomponovať, aby bola výsledná fotografia čo najviac čarovná.

Na záver ešte jedna rada.

Dávajte pozor taktiež na farbu závoja, aby bola totožná s farbou svadobných šiat, keďže nie je biela ako biela. Dnes sa nenosia len snehovo-biele šaty, ale rôzne odtiene bielej, ako napríklad ivory, či slonová kosť. Na prvý pohľad sa vám možno farby budú zdať rovnaké, ale až na dennom svetle uvidíte ten farebný rozdiel medzi závojom a šatami. U nás v svadobnom salóne sa však nemusíte výberu závoja vôbec báť, poradíme vám a spolu prídeme na to, ktorý závoj bude pre vás ten pravý.

Váš Prime Dream Team. 

 

08. 07. 2019